Novinky

arr3Nový cenník poplatkov za poštovnéOd 5. 1. 2015 platí nový cenník poplatkov za poštovné: Kuriér GLS - platba na... arr3Poštovné zdarmaPri objednávke nad 60 eur je poštovné zdarma!... arr3NajDarčeky.eu na FacebookuO všetkých novinkách, akciách či súťažiach sa môžete dozvedieť aj z našej oficiálnej facebookej fan... arr3Držíme certifikát Overené zákazníkmiObchod NajDarceky.eu získal vďaka spokojnosti overených zákazníkov prestížny certifikát Overené...

Akcie

Naša cena 2,90 €
Naša cena 4,60 €
Naša cena 3,30 €

Najžiadanejšie

Naša cena 2,90 €
Naša cena 4,60 €
Naša cena 1,30 €

Darčeky s venovaním
Darčeky s venovaním

K produktom z tejto katekórie je možné laserom pridať špeciálne venovanie alebo fotografiu priamo k výrobku.

Poplatok za popis laserom je zahrnutý v cene produktu.

 

Často kladené otázky:


1. Ako dlho trvá výroba produktu s popisom?

Objednávku s popisom je podrebné zaslať v dostačujúcom predstihu, potrebné je počítať s dobou dodania 5-7 pracovných dní.

 

2. Akým fontom je text vyrobený?

Pre popis používame ozdobný font Monotype Corsiva. Tento font nie je vhodný pre popis veľkými písmenami.

Správne: Lenka
Zle: LENKA

 

3. Ako mám správne zadať text pri zadávaní?

Text zadajte zrozumiteľne do poznámky v objednávke. My texty spracovávame manuálne, takže každý text čítame a rozdeľujeme do riadkov podľa dispozícií daného produktu. Nemôžeme teda garantovať, že bude text rozdelený presne podľa Vášho zadania. Nebojte sa nám tam napísať kľudne aj krátku poznámku prípadne pre nás, ale prosíme vždy tak, aby sme poznámku odlíšili od textu, ktorý má byť laserovaný. Zadaný text si, prosím, dôkladne skontrolujte. My zadané texty zo strany zákazníka nijako neupravujeme čo sa týka pravopisu, diakritiky a iných pravidiel slovenského pravopisu. Upozorňujeme, že text potom bude navždy vypálený na danom produkte.

 

4. Aké parametre má mať fotografia?

Fotografia musí spĺňať 3 dôležité kritériá:

 

1. Fotografia musí mať dostatočné okraje

2. Časti fotografie nesmú byť presvetlené

3. Fotografia nesmie byť rozmazaná

 

Minimálne rozlíšenie fotografie je 800x600 pixelov.

 

5. Bude fotografia na produkte farbená alebo čiernobiela?

Fotografia na produkte bude čiernobiela. Na farebné fotografie pomocou lasera si budeme musieť ešte cca 10 - 15 rokov počkať. Technológia farebného popisu laserom je stále vo vývoji.

 

6. Aké ďalšie parametre má mať fotografia pre krásny výsledok?

1. Fotografia by nemala byť tmavá

2. Fotografia musí byť kontrastná (žiadne jednotné farby)

3. Fotografia musí mať orientáciu daného produktu. To znamená, že keď je produkt orientovaný na výšku, fotografia musí byť tiež dodaná kompozične na výšku a naopak.

 

7. Čo keď zašlem fotografiu, ktorá nespĺňa tieto požiadavky? Budete ma kontaktovať?

Bohužiaľ nebudeme. Pracujeme na princípe klasického modelu západných krajín - my poskytujeme modernú technológiu (HIGH TECH) za veľmi dostupné peniaze pre každého, dáta dodáva zákazník a plne si za ne zodpovedá. Nepýtame sa, prečo bola zaslaná fotografia v horšej kvalite, keď vieme, že výsledok by mohol byť lepší s inou dodanou fotografiou. Poskytujeme maximálne množstvo informácií pre našich zákazníkov, aby dodali zodpovedajúce podklady. Z dlhoročných skúseností vieme, že zaslané fotografie môžu byť nejako dôležité pre zákazníkov či už citovo či spomienkovo a chcú ich vyhotoviť na výrobok, aj keď kvalita podkladov je horšia.

 

 

8. Aké fotografie nie sú vhodné?

1. Veľa objektov na fotografii. Je potrebné si uvedomiť, že väčšina produktov je veľká len niekoľko cm. Odporúčame iba 1 tvár, max. dve, ktoré sú pri sebe.

2. Fotografia nie je kontrastná, farby sú jednotné, dieťa má presvetlenú hornú časť hlavy, fotené proti svetlu, fotografia nie je dostatočne ostrá atď.

3. Všeobecne nie sú vhodné automobily, lietadlá, motorky a iné technické stroje. Tieto objekty obsahujú príliš veľa detailov, ktoré objekt robia zaujímavým a malá veľkosť produktu tieto detaily eliminuje.

4. Fotografia nemá dostatočné okraje od objektu - horná a dolná časť hlavy.

5. Veľmi tmavá nekontrasná fotografia s presvieteným pozadím bez dostatočných okrajov z hornej strany.

6. Nie sú vhodné rôzne panorámy prírody, fotokoláže z viacerých fotografií, ultrazvuky, texty na fotografiách a iné komplikované fotografie na detaily.

 

9. Aké fotografie sú vhodné?

1. Relatívne kontrastné fotografie s dostatočnými okrajmi bez presvietenia.

2. Kontrastné fotografie vysokej kvality.

3. Síce tmavšie fotografie, avšak veľmi ostré s kontrastnými farbami. Menší okraj od hornej hlavy toľko nevadí, pretože objekt má dostatočné okraje na ostatných stranách - fotografia bude na produkte zarovnaná od hora. U príveskov, ktoré majú hore otvor, by to mohol byť problém, pretože by otvor zasahoval do hlavy objektu.

4. Podobné obrázky a logá sú úplne v poriadku. Logá môžu byť aj farebné a prepracovanejšie.

5. Pre najlepší výsledok sú dobré jednoduché čisté kontrastné fotografie s dostatočnými okrajmi ako sú tváre, dve tváre pri sebe, maznáčikovia, logá atď.

 

Tu sú ukážky produktov bez akejkoľvek úprav fotografií - fotené priemerným fotoaparátom Nicon D3100 na dennom svetle bez blesku: 

10. Akú maximálnu dĺžku textu môžem zadať?

Pokiaľ bude zadaný text dlhší, bude samozrejme na produkt vyrobený, ale je nutné počítať s tým, že čím dlhší je text, tým bude na produkte menší.

 

11. Ako dlho vydrží fotografia a text na produkte?

Narozdiel od potlače, kde sa nanáša vrstva farby, ktorá sa následne môže odlúpať, je popis laserom presný opak - materiál sa uberá pomocou svetelného lúča. Popis laserom je "večný". Je potrebné si uvedomiť, že nie je odolný voči poškriabaniu a ďalšiemu odoberaniu materiálu, napr. nosenie vo vrecku s kľúčmi či peniazmi.

 

12. Je možné takto upravený produkt vrátiť do 14 dní bez udania dôvodu (odstúpenie od kúpnej zmluvy)?

Bohužiaľ na takto upravené produkty nemožno toto právo využiť. Na produkty upravené na prianie zákazníka nie je možné uplatniť odstúpenie od zmluvy v zákonnej lehote do 14 dní.

ZmUyNj